“Cūkmena detektīvi”

Daugavpils pilsētas 1. pirmsskolas izglītības iestāde  “Varavīksne”, grupa “Zīlīte” piedalījās  AS “Latvijas valsts meži” ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”.

“Cūkmena detektīvi” ir AS “Latvijas valsts meži” ekoprogramma pirmsskolām: 5 – 7 gadus jauniem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklās dažādus meža noslēpumus un kļūst par īstiem Cūkmena detektīviem!

“Cūkmena detektīvi” pirmajā gadā apgūs četras tēmas:

  1. Meža netīrie noslēpumiBērni atklāj netīrākos meža noslēpumus – cūcības Latvijas dabā – un to, ka mežā atkritumiem nav vietas. Tur jādzīvo dzīvniekiem un jāaug kokiem, bet atkritumiem jāatrodas atkritumu tvertnē. Katram no mums ir iespēja darīt savu zemi tīrāku un kļūt par Cūkmena detektīvu!
  2. Cūkmenam pa pēdām. Bērni nošķir labo rīcību no sliktas, piegružotu meža vidi no sakoptas un skaistas. Aktīvi darbojoties ārpus telpām, bērni iepazīst dabas daudzveidību un cilvēka vietu dabā. Viņi saprot, ka atrasties mežā – tas ir dabīgi!
  3. Mežs rotaļlietu kastē. Bērni uzzina, ka mežs ir mums visapkārt – arī grāmatu lapās un rotaļlietu kastēs. Ja par mežu rūpējas, tas atjaunojas. Tāpēc koks ir viens no dabai draudzīgākajiem materiāliem. Ar to var droši darboties arī bērni!
  4. Audzēsim skābekli! Bērni saprot, ka mežs ir ne tikai tas, ko var ieraudzīt, bet daudz kas vairāk – arī skābeklis, ko elpojam. Mēs varam to vairot, tāpat kā visu labo pasaulē, aktīvi darbojoties!

Paldies 11. grupas bērniem un skolotājām Anitai Beļusovai, Jūlijai Semjonovai par piedalīšanos projektā!

Ar plašāku informāciju par paveikto var iepazīties:

https://www.cukmens.lv/cukmena-detektivi/blogs/3491-daugavpils-1-pii-isteni-detektivi